Gezonde voeding en preventie ondervoeding in lokale dienstencentra
Methodiek
Gezond leven is belangrijk voor jong en oud. We willen immers allemaal graag gezond ouder worden. Als lokaal dienstencentrum kan je hierbij helpen door een voedingsbeleid uit te werken. Van een gezond aanbod en preventie van ondervoeding tot informatie en tijdig doorverwijzen.
Als lokaal dienstencentrum kan je zelfstandig aan de slag met de methodiek bestaande uit een draaiboek en de bijbehorende materialen OF met behulp van een externe procesbegeleider via het project procesbegeleiding.
De methodiek maakt deel uit van het project ‘procesbegeleiding voor preventie binnen zorg en welzijn’.
Thema's: Voeding en beweging, Voeding
Levensdomeinen: Zorg en welzijn, Vrije tijd, Lokale besturen
Types van strategieën: Educatie, Zorg en begeleiding, Afspraken en regels, Niet van toepassing, Vorming, Omgevingsinterventie
Meer informatie
Deze materialen en/of diensten worden aangeboden door Gezondheidsmakers en Gezond in Brussel (hiervoor gekend als de Vlaamse Logo’s en Logo Brussel):
Als u meer informatie over de materialen of diensten wilt, neemt u contact op met het antennepunt van uw regio.
Deze materialen en/of diensten zijn ontwikkeld door:
Ga aan de slag met deze methodiek
Deze methodiek bevat volgende materialen en diensten:
- Affiche suikerklontjes desserts
- Brochure PREVENTIE ONDERVOEDING BIJ OUDEREN
- Gezonde desserts: infographic & recepten
- Gezonde voeding voor ouderen. Draaiboek voor lokale dienstencentra rond preventie van ondervoeding bij ouderen.
- e-learning Preventie ondervoeding bij ouderen
- infographic maaltijden ouderen
- placemat voeding voor ouderen
Haal de meegeleverde materialen / diensten af van de website van de ontwikkelaar: